Daily Archives: 19 sierpnia 2016

Wesoło i bezpiecznie w bibliotece

W czwartek 18 sierpnia w lipnowskiej bibliotece odbyły się kolejne wakacyjne zajęcia dla dzieci. W tym dniu najmłodsi czytelnicy mogli puścić wodze fantazji. Z przyniesionych ze spaceru darów leśnych dzieci wyczarowały zabawne zwierzątka.

Głosuj na naszą Bibliotekę

Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie została zgłoszona do Plebiscytu „Zaczytani – najlepsze księgarnie i najbardziej przyjazne biblioteki” organizowanego przez „Nowości-Dziennik Toruński”.. Plebiscyt ma wyłonić najlepsze, zdaniem Czytelników „Nowości”, księgarnie oraz najbardziej przyjazne biblioteki z Torunia i okolic. Od 18 do 31 sierpnia zapraszamy naszych Czytelników, Przyjaciół i Sympatyków do oddawania głosów na naszą Bibliotekę.

Czytaj wiecej

Narodowe Czytanie „Quo vadis”

Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie zaprasza w sobotę 3 września 2016 r., o godz. 10.30 na kolejną odsłonę Narodowego Czytania. Publiczne czytanie fragmentów dzieła Henryka Sienkiewicza „Quo vadis” zaprezentują, z balkonu Ratusza Miejskiego przedstawiciele władz samorządowych miasta oraz znane i lubiane osoby z życia kulturalnego i społecznego. Mamy okazję już po raz czwarty włączyć się w ogólnopolską akcję „Narodowego Czytania” popularyzującą czytelnictwo, bogactwo rodzimej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.