Daily Archives: 11 października 2016

Jesienny wieczór wspomnień

Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie i Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie serdecznie zapraszają na wieczór wspomnień poświęcony pamięci Tadeusza Chojnickiego. 28 października 2016 r., godz. 17.00 – Sala Kameralna MCK
w Lipnie. Wstęp wolny.

Czytaj wiecej

Książka zabawka w roli głównej

10 października lipnowską bibliotekę odwiedziła grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Skępem wraz z nauczycielką Elżbietą Staszkiewicz. Celem spotkania była prezentacja zbioru książek zabawek dla różnych grup wiekowych. Uczniowie zostali zapoznani z funkcjonowaniem biblioteki. Poznali również edukacyjną rolę tej instytucji.

Poezja w październiku

W październikowe popołudnie na piątkowym spotkaniu Lipnowskiej Grupy Literackiej poeci podzielili się sukcesami, które odnieśli w ostatnim czasie biorąc udział w różnych konkursach literackich. Wiersz Marii Rykowskiej, który zamieszczamy poniżej, ukazał się na łamach ogólnokrajowego tygodnika „Angora”. Gratulujemy. Niektóre zaprezentowane podczas spotkania utwory powstały nawet 20 lat wcześniej, ale jak się okazuje, ich treść pozostaje aktualna do dzisiaj.

Czytaj wiecej