Daily Archives: 23 marca 2018

Tomiki poezji dla czytelników

21 marca z okazji Światowego Dnia Poezji w wypożyczalni dla dorosłych – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lipnie zrobiło się wiosennie i poetycko. Specjalnie na to święto bibliotekarze przygotowali dla czytelników tomiki poezji znanych poetów regionalnych. Święto to ustanowione zostało przez UNESCO jesienią 1999 roku. Jego celem jest promocja pisania, publikowania i czytania wierszy.

Czytelnia – miejsce spotkań

20 marca czytelnia lipnowskiej biblioteki gościła uczniów dwóch klas piątych ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Lipnie Spotkanie miało charakter rekreacyjny, ponieważ uczniowie przynieśli ze sobą gry stolikowe. Celem spotkania w bibliotece był trening przygotowujący piątoklasistów do szkolnych rozgrywek łamigłówkowych.

Czytaj wiecej