Daily Archives: 13 czerwca 2018

Lekcja patriotyzmu w bibliotece

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, lipnowska biblioteka 12 czerwca gościła grupę uczniów z Koła Patriotycznego działającego, przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Lipnie wraz z opiekunem Magdaleną Charyton. Dla dzieci zostały przygotowane zagadki krajoznawcze i historyczne dotyczące naszego kraju oraz wspólne rozwiązywanie krzyżówki.

Czytaj wiecej

Akcja „Uwolnij Książkę”

12 czerwca lipnowscy bibliotekarze wzorem minionych lat przeprowadzili Ogólnopolską Akcję Uwalniania Książek, dzieląc się z mieszkańcami radością czytania. Pracownicy biblioteki, co roku przy okazji czerwcowego wydarzenia, wychodzą z książkami przed budynek. W punktach „wolnej książki’ na czytelników czekały stoły pełne książki. Uwolniliśmy ponad 150 książek, pochodzących głównie z darów przekazanych bibliotece przez czytelników.

Czytaj wiecej