Daily Archives: 16 czerwca 2021

Piątkowe spotkanie literatów

11 czerwca, po przeszło rocznej przerwie odbyło się spotkanie Lipnowskiej Grupy Literackiej. Ze względu na reżim sanitarny spotkanie poetów miało miejsce, nie jak zwykle, w czytelni miejskiej biblioteki, lecz w sali kameralnej lipnowskiego centrum kultury.

Piątkowy wieczór był okazją do podsumowań, co w tym czasie się wydarzyło w społeczności literackiej. Sławomir Ciesielski – przewodniczący Grupy poprosił o minutę ciszy, by w ten sposób uczcić pamięć zmarłych poetów: Józefa Wachowskiego i Joanny Cywińskiej-Tomaszewskiej. Pandemia pokrzyżowała wiele planów lipnowskim twórcom, co nie znaczy, że przymusowa izolacja była czasem straconym.

Uwalniamy książki!

This gallery contains 7 photos.

W czerwcowe przedpołudnie lipnowscy bibliotekarze przeprowadzili Ogólnopolską Akcję Uwalniania Książek, dzieląc się z mieszkańcami radością czytania.

Uwolniliśmy ponad 80 książek, pochodzących głównie z darów przekazanych bibliotece przez czytelników. Dziękujemy za zainteresowanie ze strony mieszkańców.

Czytaj wiecej