Jak wesele, to wesele!

W sobotę 2 września w Lipnie już po raz piąty odbyło się Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Niepewna pogoda zmusiła po raz pierwszy organizatorów do przeniesienia tego wydarzenia do Sali Kameralnej MCK w Lipnie. Ideą Narodowego Czytania jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na piękno polskiej literatury oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Tradycją stało się, że w tak szczytnym celu do wspólnego czytania zaproszono przedstawicieli władz samorządowych oraz znane i lubiane osoby z życia kulturalnego i społecznego naszego miasta.
Dla gości przygotowano stół weselny zastawiony smacznymi, swojskimi daniami oraz oprawę muzyczną. Uczestnicy wydarzenia mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z bohaterami dramatu oraz wziąć udział we wspólnym „chocholim tańcu”. Do symbolicznego ceremoniału, dołączone były śpiewy, tańce i weselna uczta. W imieniu organizatorów kierujemy słowa podziękowania do wszystkich osób, które wzięły udział w tak wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniu. Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji Narodowego Czytania.