Szanowni czytelnicy !
W związku z zapowiedzią wprowadzenia IV etapu znoszenia z dniem 6 czerwca 2020 roku obostrzeń związanych z COVID-19, Biblioteka Narodowa rekomenduje bibliotekom otwarcie czytelń dla użytkowników. Zachęca jednak do preferowania wypożyczeń publikacji do domu zamiast udostępniania w czytelniach. Ważne jest również by podjęte środki profilaktyczne zapewniły bezpieczeństwo zarówno wszystkich pracowników biblioteki, jak i czytelników.


Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie zaprasza czytelników czytelni do wypożyczania publikacji do domu wg zasad „wypożyczenia weekendowe”. Można również korzystać z gazet i czasopism udostępnianych do domu.
BN nie rekomenduje organizacji konferencji, seminariów, zebrań oraz spotkań klubów literackich innych niż w formie on-line. Spotkania Lipnowskiej Grupy Literackiej są zawieszone do odwołania. Pracownicy biblioteki zachęcają czytelników do kontaktu e-mailowego, telefonicznego lub poprzez inne komunikatory.
Biblioteka Narodowa zachęca czytelników do korzystania z usług on-line: wypożyczalni cyfrowej Academica, POLONY. Informuje czytelników o możliwości skorzystania z nieodpłatnej usługi „Digitalizacja na życzenie”.