„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – Narodowe Czytanie

3 września Lipno ponownie dołączyło do dziesiątek miejscowości w całej Polsce, w których odbywało się głośne czytanie. Podczas tegorocznej, jedenastej odsłony Narodowego Czytania spotykaliśmy się, aby wspólnie przeczytać „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

W sobotnie przedpołudnie, na Placu Dekerta Daniel Świdurski odczytał list od Prezydenta RP a później fragmenty „Ballad i romansów”, zaprezentowali przedstawiciele władz samorządowych miasta, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lipnie oraz Ksiądz Kanonik, Proboszcz Parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lipnie, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lipnie , osoby związane z życiem kulturalnym i społecznym, sympatycy biblioteki.

Narodowe Czytanie w Lipnie odbyło się dzięki zaangażowaniu Dyrekcji i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lipnie, Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie oraz Urzędu Miejskiego w Lipnie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud, jaki włożyli w interpretację tekstu oraz poświęcenie czasu, by uświetnić swoją obecnością tę przepiękną akcję wspólnego, głośnego czytania. Wszyscy uczestnicy Narodowego Czytania otrzymali upominki, w postaci egzemplarza książki „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza z pamiątkowym stemplem. Książki ufundowała Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie.

Ballady i romanse Adama Mickiewicza zaprezentowali:

Paweł Banasik – Burmistrza Miasta Lipna.

Renata Gołębiewska -Sekretarz Miasta Lipna .

Małgorzata Józefkowicz – aktorka, nauczycielka języka polskiego.

Mirosław Korytowski- Ksiądz Kanonik Proboszcz Parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lipnie.

Dariusz Garbarczyk – Inspektor ds. prawnych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Parkowa” w Lipnie, przyjaciel biblioteki.

Zbigniew Napiórski -Nauczyciel oraz Radny Rady Miejskiej w Lipnie.

Katarzyna Skarżyńska – Radca prawny, mediator sądowy, przyjaciel biblioteki.

Maria Rykowska – Emerytowana przedszkolanka, poetka regionalna, członkini Lipnowskiej Grupy Literackiej.

Krystyna Czesława Chojnicka – Emerytowana nauczycielka, poetka regionalna, członkini Lipnowskiej Grupy Literackiej.

Małgorzata Małkińska- Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lipnie.

Monika Kozicka – Nauczycielka, poetka regionalna, członkini Lipnowskiej Grupy Literackiej.

Miłosz Makowski- Instruktor MCK w Lipnie, radny Rady Miasta Lipna.

Sebastian Lewandowski -Radny Rady Miejskiej.

Anna Domeradzka -Radna Rady Miejskiej.

Joanna Lewandowska-Nauczycielka języka polskiego Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Radomicach.

Krzysztof Grzywiński -Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Lipnie, Radny Rady Powiatu.

A. Przybylska, A. Perkowska, I. Jankowski, B. Zarębski, B. Bykowski- Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lipnie

O oprawę muzyczną zadbali Arkadiusz Świerski -Dyrektor Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie oraz Miłosz Makowski- Instruktor MCK w Lipnie.