Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantami

     9 lipca w czytelni lipnowskiej biblioteki odbyły się pierwsze wakacyjne zajęcia dla dzieci, w ramach akcji „Wakacje w Bibliotece”. Zajęcia pozwoliły na twórcze i czynne spędzenie wolnego czasu. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, w osobach; asp. szt. Anna Kozłowska – rzecznik prasowy KPP Lipnie oraz dzielnicowy st. sierż. Tomasz Tucholski.

     Policjanci ostrzegali uczestników zajęć przed zagrożeniami czyhającymi na nich podczas wakacji np. w wodzie, na drodze, w domu. Funkcjonariusze zwrócili uwagę dzieci na zagrożenia płynące z korzystania z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalania ognisk, organizowania zabaw w niebezpiecznych miejscach. Atrakcją spotkania była możliwość przymierzenia służbowych kamizelek i akcesoriów, których używają policjanci w swojej codziennej pracy.

Podczas zajęć został przeprowadzony konkurs plastyczny i konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w czasie wakacji, oczywiście z nagrodami. Nagrodzone i wyróżnione dzieci otrzymały nagrody rzeczowe ( kredki, kalkulatory, piórniki, puzzle, pamiętniki, farby) pozostali uczestnicy odebrali odblaskowe opaski i breloczki a Biblioteka najnowsze poradniki. Nagrody dla dzieci ufundowała Komenda Powiatowa Policji w Lipnie. Słodką niespodzianką dla dzieci były lody oraz słodycze ufundowane przez Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska” w Lipnie oraz Agencję Ubezpieczeniową „Mini-Max” Piotr Kycia. Wakacyjne zajęcia po raz kolejny potwierdziły, że biblioteka nie jest cichym i nudnym miejscem.