Bezpieczne wakacje – spotkanie z ratownikami WOPR

23 lipca ratownicy z Lipnowskiego WOPR odwiedzili dzieci w ramach wakacyjnych zajęć w bibliotece. Ratownicy omówili zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk wodnych i przestrzegali przed korzystaniem z przypadkowych miejsc kąpielowych. Usłyszeliśmy praktyczne porady, jak reagować w nagłych sytuacjach podczas wakacyjnego wypoczynku.

Dowiedzieliśmy się m.in., co należy zrobić, aby zostać ratownikiem wodnym, ile pracy w to włożyć oraz w jakich szkoleniach należy wziąć udział, aby mądrze pomagać ludziom. Uwrażliwiono dzieci na zagrożenia wynikające ze skakania do wody, niestosowanie się do warunków pogodowych. Wskazano na konieczność posiadania na sobie kamizelek asekuracyjnych podczas korzystania ze sprzętu pływającego. Odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprzętu używanego przez ratowników wodnych.
Dzieci z zapartym tchem chłonęły wiedzę przekazywaną przez ratowników. Wszyscy z wielką uwagą wysłuchaliśmy dobrych rad na wakacje. Dziękujemy ratownikom z Lipnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego za profesjonalizm i cierpliwość podczas odpowiadania na liczne pytania.