Bohaterowie utworów Aleksandra Fredry- konkurs plastyczny

26 kwietnia  w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lipnie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „ Bohaterowie utworów Aleksandra Fredry” Celem konkursu było: upamiętnienie 230 rocznicy urodzin jednego z najwybitniejszych bajkopisarzy oraz podkreślenie ogłoszonego przez sejm Roku 2023 Rokiem Aleksandra Fredry.

 W konkursie plastycznym wzięło udział 10 dzieci. Jury w składzie Arkadiusz Świerski Dyrektor MCK w Lipnie, Katarzyna Gadomska pracownik MCK w Lipnie oraz Dorota Trojanowska starszy bibliotekarz MBP w Lipnie wyłonili pierwsze ,drugie i trzecie miejsca oraz trzy wyróżnienia. Laureaci otrzymali:  nagrody rzeczowe i dyplomy, pozostali uczestnicy upominki za udział w konkursie.

Laureaci to:

 Izabela Prątnicka uczennica SP nr 5 w Lipnie – I miejsce,

Wiktoria Staniszewska uczennica SP nr 5 w Lipnie – II miejsce,

 Julia Długołęcka  uczennica SP nr 2 w Lipnie -III miejsce.

W uroczystym podsumowaniu konkursu wzięli  udział Pan  Paweł Banasik Burmistrz Miasta Lipna, Pani Renata Gołębiewska Sekretarz Miasta Lipna,  nauczyciele i opiekunowie dzieci oraz rodzice.

 Fundatorem nagród była Miejska Biblioteka  Publiczna w Lipnie zaś upominki ofiarowali: Urząd Miejski w Lipnie oraz Sklep Papierniczy Virgo w Lipnie.

Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie.

Konkursowe prace plastyczne zostały wyeksponowane w Wypożyczalni dla dorosłych MBP w Lipnie.