Cała Polska czyta w bibliotekach

W ramach obchodów Tygodnia Czytania Dzieciom – Filia Biblioteczna nr 4 zaprosiła w swoje progi grupy „maluchów” i „starszaków” z Przedszkola Miejskiego nr 2. Dzieci z uwagą wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt.”Mucha”, szukały zagubionego króliczka Filipa z książki „Zwierzęta wiejskie”, poznały przygody szczeniaczka Tytusa bohatera opowiadania „ 1,2,3”.

Wprowadzając w magiczny świat bibliotecznych książek przedszkolaki bliżej poznały bibliotekę, katalog oraz zasady zachowania się w takim miejscu. Było mnóstwo radości, śmiechu i zabawy. Dzieciom spodobała się przygoda z książką w bibliotece. Z okazji Dnia Dziecka przed budynkiem Filii Bibliotecznej nr 4 zorganizowano akcję plenerową, podczas której, zaprezentowano książki – zabawki. Najmłodsi mogli dodatkowo wykazać się zdolnościami plastycznymi i wyobraźnią, rysując ulubionego bohatera z bajki. Wszystkie dzieci otrzymały mały słodki upominek. Zajęcia prowadziła Agnieszka Lesiak.