Cała Polska czytać będzie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda skierował do lipnowskiej biblioteki przesłanie zachęcające do zorganizowania akcji społecznej Narodowe Czytanie, która propagując czytelnictwo, popularyzuje wybitną polską literaturę. Tym razem cała Polska, w tym oczywiście Lipno, będzie czytać „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców do wspólnej lektury.

W pierwszą sobotę września ( 2 września) spotkamy się by wspólnie odkryć na nowo niepowtarzalny nastrój dramatu, wyjątkowych bohaterów oraz suto zastawiony stół biesiadny. Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie, Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie oraz Urząd Miejski w Lipnie. Szczegóły wkrótce na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka-lipno.pl.