Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych
w wysokości 7400,00 zł. Środki finansowe pochodzą z Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. Celem Programu jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych.

Środki finansowe przeznaczone będą na zakup wydawnictw popularnonaukowych, lektur szkolnych, literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych dla wszystkich placówek bibliotecznych z terenu miasta Lipna. Już na początku września rozpocznie się zakup książek, które przekażemy do użytku naszym czytelnikom. Przyznana dotacja to istotne wzbogacenie naszego księgozbioru.

„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.