Działalność kulturalna – Filia Biblioteczna Nr 4

Filia Biblioteczna Nr 4 prowadzi działalność informacyjną i kulturalną, propaguje książkę i czytelnictwo. Obsługuje czytelników różnych grup wiekowych, udostępnia księgozbiór na zewnątrz i na miejscu. Placówka biblioteczna czynna jest w godz. od 8.00-18.00. Księgozbiór liczy 11411 woluminów literatury pięknej i popularnonaukowej z różnych dziedzin wiedzy.

Czytelnicy mają wolny dostęp do półek z książkami, w wypożyczalni dla dorosłych i oddziale dla dzieci. Filia posiada czytelnię prasy ( 2 tytuły czasopism: Gazeta Pomorska, CLI – Tygodnik Regionu Lipnowskiego) oraz czytelnię, w której można korzystać na miejscu z księgozbioru podręcznego. Czytelnikom udostępnione są 2 stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu.
W oddziale dla dzieci powstał „Kącik Małego Czytelnika” przeznaczony głównie dla maluchów odwiedzających bibliotekę z osobą dorosłą. Filia od wielu lat gromadzi książki-zabawki wykorzystując je podczas imprez przygotowywanych dla przedszkolaków. Świetną zabawę oraz sporo przyjemności i emocji zapewniają gry planszowe, które znajdują się na stanie biblioteki. Spotkanie z poezją, blogierką, radnym, kosmetyczką, uwalnianie książek, czytanie dzieciom przed budynkiem biblioteki – to tylko niektóre z atrakcji kulturalnych, do udziału, w których zapraszamy mieszkańców Osiedla Sikorskiego i Armii Krajowej.

Plan działalności kulturalnej przedstawia się następująco:

1. Spotkanie z twórcą fanpaga „Stare zdjęcia Lipna i okolic” – Michałem Lewandowskim. W programie: prezentacja multimedialna, nauka cyfrowej obróbki zdjęć, tworzenie fanpaga na fecebooku (maj).
  2. Akcja plenerowa – Ogólnopolskie Święto Uwalniania Książek (czerwiec).
  3. Artystyczne pasje. JaMajka – spotkanie z blogerką Martą Turską ( czerwiec).
  4. Akcja czytelnicza „Letnie poczytaj ki”. Mieszkańcy czytają przed budynkiem biblioteki dzieciom ( lipiec/sierpień).
  5. Spotkanie z radnym – „Nasze sprawy” (wrzesień).
  6. Spotkanie kosmetyczką – „Sposób na jesienną chandrę” (październik).
  7. Spotkanie z poezją. Maria Rykowska – Lipnowska Grupa Literacka ( listopad).
  8. Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów – ”Nie daj się zwieść okazji”( grudzień).

Filia Biblioteczna Nr 4
87 – 600 Lipno