Ferie bez śniegu, ale ze śmiechem!

Ferie zimowe to czas wolny od zajęć szkolnych, spędzany często w domu, przy komputerze lub samotności. Lipnowska biblioteka przygotowała interesujące zajęcia edukacyjne i artystyczne dla uczestników akcji „Ferie nie tylko z książką”. Podczas czwartkowego spotkania dużą popularnością cieszyły się ćwiczenia

literacko–plastyczne pt. „Zabawny ptaszek” zainspirowane książką Jennifer Yerkes. Wystarczył kolorowy papier, nożyczki, bibuła, plastelina i trochę wełny oraz dobre chęci by każdy z uczestników zajęć poczuł się jak artysta. Dużo radości oraz szczerego śmiechu i prawdziwej rywalizacji było podczas gier integracyjnych. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, słownych, a także takich, w których występowały elementy połączenia słowa z gestem. Już w następny czwartek kolejne spotkanie w bibliotece.