Ferie zimowe w bibliotece – sposób na nudę

15 lutego w ramach ferii zimowych do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lipnie zawitał ciekawy gość, przedstawiciel rzadkiego dziś zawodu – mistrz kominiarski Grzegorz Wojciechowski. Swoim ubiorem, wyglądem, narzędziami służącymi do pracy sprawił dzieciom wielką radość. Pan kominiarz opowiedział o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy oraz dzielnie i cierpliwie odpowiadał na często zaskakujące pytania.

Dzieci mogły przymierzyć cylinder i z bliska obejrzeć sprzęt kominiarski..Mieliśmy możliwość dowiedzieć się, ile guzików znajduje się przy mundurze galowym kominiarza. Oczywiście wszyscy „na szczęście chwycili się za guzik”. Bardzo dziękujemy Panu kominiarzowi za poświęcony nam czas! Na uczestników ferii zimowych w bibliotece czekała również wyjątkowa niespodzianka.
Dzięki wsparciu finansowemu MCK w Lipnie mogliśmy wybrać się do restauracji „Czary Mary” na pizzę. Dobry humor dzieciom dopisywał a pizza smakowała wyśmienicie. Lipnowscy bibliotekarze w tym dniu przeprowadzili szereg gier i zabaw. Kolejne spotkanie 22 lutego.