Gimnazjaliści w bibliotece – edukacja czytelnicza

16 listopada pod opieką nauczycieli gościliśmy uczniów klasy pierwszej i drugiej Gimnazjum Publicznego nr 1 im. Noblistów Polskich w Lipnie. Gimnazjaliści uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, w trakcie, której zapoznali się z historią  biblioteki, jej funkcjonowaniem i działalnością. Uczniowie podczas oprowadzania po poszczególnych działach bibliotecznych, poznali specyfikę pracy bibliotekarza, księgozbiór, układ książek na półkach oraz różnorodne formy aktywności biblioteki.

Usłyszeli o publikacjach dotyczących naszego miasta i regionu gromadzonych w czytelni. Młodzież wzięła również udział w dyskusji, „Dlaczego warto czytać książki”. Uczniowie przytoczyli  wiele argumentów przemawiających za czytaniem. Spotkanie w lipnowskiej bibliotece było przede wszystkim zachęceniem młodzieży do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie!