Tadeusz Chojnicki – Wieczór wspomnień

28 października odbył się wieczór wspomnień poświęcony pamięci Tadeusza Chojnickiego – bibliotekarza, regionalisty, publicysty i społecznika oraz Zasłużonego dla Miasta Lipna. Gdyby żył, właśnie tego dnia obchodziłby swoje imieniny. Na uroczystość przybyli bibliotekarze, przyjaciele, znajomi, władze samorządowe, radni oraz rodzina Pana Tadeusza. Nie da się wręcz opisać atmosfery, która panowała na ponad dwugodzinnym spotkaniu dedykowanym wybitnej postaci naszego miasta.
Jak szlachetnym i dobrym trzeba być człowiekiem, żeby na wieczór wspomnień przybyło tylu zacnych gości i padło tyle ciepłych słów. Za serca ścisnęły serdeczne wspomnienia przyjaciół oraz część artystyczna, w wykonaniu uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Lipnie. Zaprezentowano nowy numer Gazety Lipnowskiej oraz rozstrzygnięto konkurs na logo TMZD w Lipnie. Na ręce Dyrektora biblioteki przekazano niezwykły artystyczny dar – obraz Tadeusza Chojnickiego autorstwa Zdzisława Ostrowskiego. Wydarzeniu towarzyszył kiermasz książek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu. Liczne e-maile, jakie wpłynęły na adres biblioteki, dowodzą, że Tadeusz Chojnicki zachował się w pamięci wielu studentów, czytelników, regionalistów oraz bibliotekarzy.