Kocia Mama

Obchodzony 29 września Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lipnie. Uczestnikami spotkania byli uczniowie kl. II ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lipnie pod opieką pani Bożeny Stark, którzy przyszli, posłuchać głośnego czytania i wziąć udział w pracach plastycznych w grupach.

Na początku zajęć dzieci zostały zapoznane z Ogólnopolską akcją, która została ogłoszona w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.
Do głośnego odczytania wybrany został utwór Marii Buyno-Arctowa pt. „Kocia mama”. Dzieci słuchały w skupieniu i z uwagą dając się ponieść dziecięcej wyobraźni. Pełna ciepła, humoru, ale i dramatycznych przygód opowieść o energicznej, choć nieco zbyt „roztrzepanej” dziewczynce –„przyjaciółce wszelkiego stworzenia”, która pragnie ocalić kocią rodzinę przed grożącą jej zagładą wywołała wśród uczestników sporo emocji. Ogromną przyjemnością dzisiejszego spotkania dla najmłodszych było wykonanie portretów kocim bohaterom. Uczniowie z upominkami oraz pełnymi buziami słodkich owoców morza serdecznie podziękowali i pożegnali bibliotekarkę.