Konkurs plastyczny – Polak to brzmi dumnie

10 maja w wypożyczalni dla dorosłych odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt.: „Polak to brzmi dumnie – Nasz bohater – Józef Piłsudski i Tadeusz Kościuszko”. Konkurs skierowany był do uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lipnie i podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Koniczynka” w Suminie.

Celem konkursu było upamiętnienie 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego i 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki oraz pogłębienie wiadomości z zakresu historii Polski.
Na konkurs napłynęły 3 prace wykonane różnymi technikami plastycznymi, które charakteryzowały się dużą wrażliwością artystyczną i estetyką wykonania. Jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników. Bibliotekarze przeprowadzili Quiz z zakresu wiedzy o książce i bibliotece i układanie puzzli z patronami roku 2017. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez bibliotekę. Prace konkursowe można oglądać na wystawie w MBP w Lipnie – Wypożyczalnia dla dorosłych do 31 maja.