Książki zabawki w roli głównej

14 listopada oddział dla dzieci lipnowskiej biblioteki po raz pierwszy odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Skępem. Celem spotkania była prezentacja zbioru książek zabawek dla różnych grup wiekowych.

Na początku dzieci zapoznały się z biblioteką, dowiedziały się, co trzeba zrobić by stać się jej czytelnikiem, a następnie z uwagą i zainteresowaniem obejrzały książki zabawki prezentowane przez bibliotekarkę. Dużą atrakcją było wysłuchanie dźwięków wydawanych przez dzikie oraz domowe zwierzęta.
Nie zabrakło głośnego czytania przygód zająca i żółwia. Najmłodsi otrzymali upominki w postaci kolorowych zakładek oraz słodkie, „co nieco”. Wielka radość i szczery uśmiech dzieci była największym podziękowaniem dla gospodarzy.