„Marta i ufoludek”

     28 października w Oddziale dla Dzieci MBP w Lipnie odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Czytam sobie w bibliotece”, w ramach akcji realizowanej przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Ich głównym celem była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych.

W warsztatach twórczych udział wzięli uczniowie kl.III SP nr 2 w Lipnie, które przybyły do biblioteki wraz z wychowawczynią Bożeną Stark.

     Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, co to są odpady, recykling, makulatura oraz jak należy segregować śmieci.Czytały oraz słuchały opowiadania Wojciecha Widłaka pt.,, Marta i ufoludek”, z którego dowiedziały się gdzie i z czego został zrobiony Ufik. Podczas warsztatów chłopcy i dziewczynki samodzielnie wykonali ufoludki z odpadków.Po twórczej pracy był czas na skromny słodki posiłek a na zakończenie bibliotekarka uroczyście wręczyła każdemu uczestnikowi spotkania pamiątkowy dyplom, zakładki do książek, naklejki oraz zawieszki. Trzecioklasiści w towarzystwie swoich ufoludków opuściły bibliotekę uśmiechnięte i podekscytowane.