Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto zostało ustanowione w celu promowania literatury pięknej i grafiki dla młodego czytelnika. 2 kwietnia to również dzień urodzin Hansa Christiana Andersena – autora baśni znanych dzieciom na całym świecie. W 2015 roku gospodarzem dnia są Zjednoczone Emiraty Arabskie, plakat projektowała Nasim Abaeian, a autorką przesłania jest Marwa Obaid Rashid Al Aqroubi.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lipnie główne uroczystości z udziałem dzieci z lipnowskich przedszkoli zaplanowano na dzień 8 kwietnia, o godz. 10.00, w Sali Kameralnej MCK w Lipnie. Wielką atrakcją będzie czytanie fragmentów ulubionych książek z dzieciństwa przez zaproszonych gości, w tym: przedstawicieli władz samorządowych, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, nauczycieli, poetów i sympatyków biblioteki.