Narodowe Czytanie 2017

     Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie serdecznie zaprasza w sobotę 2 września 2017 r. mieszkańców naszego miasta na kolejną odsłonę Narodowego Czytania. Celem akcji jest promocja czytelnictwa oraz popularyzacja wybitnych dzieł literatury polskiej.

     Narodowe Czytanie w Lipnie już po raz piąty tradycyjnie odbędzie się na Placu Dekerta przy fontannie. Fragmenty dramatu przeczytają zaproszeni do udziału w akcji przedstawiciele władz samorządowych miasta, znane i lubiane osoby z życia kulturalnego i społecznego, czytelnicy lipnowskiej biblioteki oraz mieszkańcy.

     To jakże ważne wydarzenie kulturalne odbędzie się w ramach obchodów Dni Lipna. Tekst „Wesela” przygotowano na podstawie opracowania Leona Płoszewskiego. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z bohaterami dramatu oraz wziąć udział we wspólnym „chocholim tańcu”. Przedsięwzięcie odbędzie się przy zastawionym stole weselnym pełnym smacznych, swojskich dań, przygotowanych przez Panią Mirosławę Wilk z Wielgiego oraz przy akompaniamencie pięknych dźwięków akordeonu Pana Józefa Pipczyńskiego z Lipna.

     Na przyniesionych przez mieszkańców egzemplarzach „Wesela” będzie można przybić specjalną pieczęć Prezydenta RP. Wszystkich serdecznie zachęcamy do zatrzymania w biegu codziennych spraw i wysłuchania choćby fragmentu pięknie czytanego „Wesela”. Na odważnych czekają fragmenty do przeczytania.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Lipna – Paweł Banasik. Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie, Miejskie Centrum Kulturalne
w Lipnie oraz Urząd Miejski w Lipnie.

Czekamy na Państwa 2 września 2017 r., w godz. 10.00 – 12.30 – Plac Dekerta przy fontannie.