Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa

     5 września 2015 roku odbędzie się 4 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, ogłoszonej przez prezydenta RP, podczas której będziemy razem czytali powieść Bolesława Prusa „Lalka”. Miasto Lipno już po raz kolejny włączy się w organizację tego wydarzenia. Publiczne czytanie „Lalki” zaprezentują w sobotnie południe, o godz. 12.00, na Placu Dekerta przy fontannie przedstawiciele władz samorządowych miasta, „ludzi pióra”, znane osoby z życia kulturalnego i społecznego.

Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z najwybitniejszymi dziełami literatury polskiej. Lipnowscy bibliotekarze przygotują konkurs dotyczący życia i twórczości B. Prusa. Przedsięwzięcie odbędzie się w odpowiedniej oprawie scenograficznej. Lekturze towarzyszyć będzie muzyka filmowa. Uczestnicy spotkania, oprócz wysłuchania fragmentów „Lalki”, dowiedzą się też wielu ciekawostek dotyczących życia pisarza. Organizatorzy będą częstować ciastem drożdżowym. Każdy, kto kocha książki i pragnie uczestniczyć w tym kulturalnym wydarzeniu może przyjść z przygotowanym fragmentem „ Lalki” i odczytać go podczas spotkania. Dla niezdecydowanych bibliotekarze przygotują fragmenty powieści, które będą czekać w Bibliotece.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Paweł Banasik, Burmistrz Miasta Lipna. Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie, Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie oraz Urząd Miejski w Lipnie.
Już dziś, w imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w tej akcji i prosimy o zabranie ze sobą posiadanych egzemplarzy „Lalki”, aby w czasie trwania akcji otrzymać pamiątkową pieczęć. Do 30 sierpnia przyjmowane będą zgłoszenia mieszkańców zainteresowanych udziałem w akcji „Narodowe Czytanie”. Kontakt tel. 54/288 35 35 lub e-mail: biblioteka.lipno@wp.pl.
Czekamy na Państwa 5 września 2015 r., o godz. 12.00, na Plac Dekerta przy fontannie.