Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza

W tym roku odbędzie się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Publiczne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza w strojach nawiązujących do epoki, zaprezentują w sobotnie południe, 6 września w Lipnie przedstawiciele władz samorządowych miasta, „ludzi pióra”, znane osoby z życia kulturalnego i społecznego oraz uczniowie z lipnowskich szkół podstawowych. Lipnowscy bibliotekarze przygotują quizu dotyczący życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Odbędzie się również konkurs plastyczny dla najmłodszych uczestników (dla dzieci zostaną przygotowane stoliki, kredki i kolorowanki). Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie, Miejskie Centrum Kulturalne Lipnie oraz Urząd Miejski w Lipnie.

6 września Plac Dekerta przy Fontannie w godz. od 12.00-14.00. Zapraszamy serdecznie do udziału wszystkich mieszkańców naszego miasta.