O kulisach polskiej dyplomacji – Spotkanie z Radosławem Sikorskim

21 marca w Lipnie gościł Radosław Sikorski – polityk, politolog, dziennikarz, były minister obrony (2005-2007), minister spraw zagranicznych (2007-2014) i marszałek Sejmu (2014-2015). Na spotkaniu autorskim promował swoją najnowszą książkę pt. „Polska może być lepsza. Kulisy polskiej demokracji”. Nasz gość w wypełnionej po brzegi Sali Kameralnej MCK w Lipnie przez dwie godziny bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadał na pytania moderatora spotkania – Krzysztofa Kowalewskiego, który wykazał się zrozumieniem tematu, poczuciem humoru i kreatywnością.

Oprócz ogromnej dawki wiedzy na temat polityki zagranicznej, przekazanej w zgrabny, często humorystyczny sposób, omówione zostały również elementarne zagadnienia dotyczące dyplomacji. Na spotkanie przyszło wiele osób zainteresowanych tematami związanymi z naszym krajem oraz samą rozmową ze znanym politykiem. Nie brakowało chętnych osób do zadawania pytań. Była to niewątpliwie jedna z niewielu okazji do wspólnej debaty z Radosławem Sikorskim. Na zakończenie spotkania do Radosława Sikorskiego ustawiła się liczna kolejka, oczywiście, aby otrzymać imienny wpis do książki oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Organizatorem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna i Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie.