Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie w ramach Ogólnopolskiej Akcji Uwalniania Książek zaprasza 12 czerwca, w godz. od 11.00 – 13.00 przed budynek Biblioteki Głównej i Filii Bibliotecznej Nr 4 wszystkich aktywnych i kreatywnych czytelników. Wystawiane przez nas książki pochodzą głównie z darów przekazanych bibliotece przez czytelników. Wystarczy przyjść i wybrać tytuł dla siebie. A nawet kilka! To już XV edycja, której celem jest popularyzacja książki i czytelnictwa.

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek, poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Książki uwalniamy w pracy, przekazujemy przyjaciołom i znajomym. Gorąco zachęcamy wszystkich do podzielenia się swoimi przeczytanymi książkami.
Szanowni Czytelnicy! Jeżeli we wtorek 12 czerwca znajdziecie książkę leżącą w publicznym miejscu, nie szukajcie właściciela. Możecie ją zabrać do domu, przeczytać, a za rok ponownie włączyć ją do tej akcji.