Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Wzorem minionych lat 12 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Akcja Uwalniania Książek. Akcja uwalniania książek polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, autobus, pub, teatr, uczelnia itp.), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, półki),

po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytania. To również przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie zaprasza mieszkańców do współtworzenia tego dnia. Na czytelników w godz. od 11.00-13.00 przed budynkiem Biblioteki Głównej czekać będzie stół pełen książek, które można zabrać ze sobą, a po przeczytaniu przekazać dalej, kolejnym zainteresowanym. Każdy może też przynieść książki, którymi chciałby się podzielić. Do akcji włącza się również Filia Biblioteczna Nr 2 i Filia Biblioteczna Nr 4 w Lipnie.