Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie w ramach Ogólnopolskiej Akcji Uwalniania Książek zaprasza 18 czerwca, w godz. od 11.00 – 13.00 przed budynek Biblioteki Głównej i Filii Bibliotecznej Nr 4 wszystkich aktywnych i kreatywnych czytelników. Ten wyjątkowy dzień mogą Państwo współtworzyć z nami! Gorąco zachęcamy wszystkich do podzielenia się swoimi przeczytanymi, a być może pokrywającymi się kurzem książkami.

O co chodzi w akcji „uwalniania książek”? Cele są proste: to popularyzacja książki i czytelnictwa nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także dorosłych, podniesienie poziomu czytelnictwa w Polsce, przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania, poszerzanie kręgu miłośników literatury i wreszcie o dobrą zabawę. Wystawiane przez nas książki pochodzą głównie z darów przekazanych bibliotece przez czytelników. Idea bookcrossingu polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscu publicznym, tak aby mógł ją znaleźć i przeczytać ktoś inny. Propozycje dla mieszkańców: książki uwalniamy w sposób spontaniczny, pozostawiamy je na ławce, w parku, na parapecie w księgarni, w sklepie, w przychodni. Książki dostarczamy na regały i stoliki specjalnie w tym celu przygotowane w placówkach bibliotecznych, tzw. półki bookcrossingowe. Książki uwalniamy w pracy, przekazujemy przyjaciołom i znajomym. Każdy może postawić własną i w ten sposób dołączyć do globalnej, czytelniczej wioski.
Jeżeli masz książki, które już przeczytałeś i chciałbyś je podarować komuś innemu, przynieś je do naszej Biblioteki. Mamy do tego celu wyznaczone miejsce. Wszystkich chętnych do oddania lub przygarnięcia książki – zapraszamy.