„Pierwsze kroki w bibliotece” – lekcja biblioteczna

25 listopada Oddział dla dzieci odwiedzili uczniowie klasy II b SP Nr 5 w Lipnie wraz z wychowawczynią Sławomirą Fornalczyk. Głównym celem dzisiejszego spotkania było przygotowanie uczniów do świadomego korzystania z biblioteki oraz rozbudzenie zainteresowań książką, która nie tylko ma służyć do nauki, ale może również miło wypełnić wolny czas.

Dzieci wzięły udział w pogadance na temat tego, czym jest biblioteka i jak należy się w niej zachować. Odbył się również sprawdzian zdobytych wiadomości.Następnie uczniowie wysłuchali śmiesznych wierszyków o błędach językowych popełnianych nie tylko przez dzieci.Najmłodsi bibliotekarce podziękowali piosenką, tańcem oraz prezentacją tekstu „Ucieczka smoków”. W dowód sympatii ofiarowali własnoręcznie zrobioną książkę. Słodkim zwieńczenie udanego spotkania było poczęstowanie potencjalnych czytelników kolorowym lizakiem.