Pisanie wierszy jest potrzebą duszy

We wtorkowe południe 20 października odbyło się wyjątkowe spotkanie z poezją. Swoje wiersze zaprezentowała Maria Rykowska, poetka związana z Lipnowską Grupą Literacką. W spotkaniu uczestniczyło grono przyjaciół i sympatyków biblioteki. Teksty odczytywane przez autorkę nabrały prawdziwego blasku i zrobiły ogromne wrażenie na słuchaczach. Nie ulega wątpliwości, że Maria Rykowska to niesamowita osoba, która podarowała publiczności chwile pełne refleksji, zadumy i wzruszeń.

Zarówno ona, jak i jej przyjaciele stworzyli możliwość obcowania nie tylko z poezją, ale także muzyką. Wierzymy, że po wysłuchaniu słów poezji płynącej z głębi serca, każdy z gości zauroczył się prostotą i trafnością spostrzeżeń poetki. Autorka wierszy pokazuje, że to, co najpiękniejsze w życiu dzieje się tu i teraz. Za tą radość z codzienności bardzo jej dziękujemy. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lipnie. Partnerem biblioteki w organizacji tego wydarzenia było Miejskie Centrum kulturalne w Lipnie.