Projekt „Czytam sobie w bibliotece”

Miło nam poinformować, że nasza Biblioteka weźmie udział w projekcie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. „Czytam sobie w bibliotece” – to projekt skierowany do dzieci w wieku 5-8 lat, którego celem jest pokazanie najmłodszym, że czytanie jest dobrą zabawą. Lipnowska biblioteka otrzyma komplet dziewięciu książeczek z serii „Czytam sobie” wydawnictwa Egmont wraz ze scenariuszami do zajęć z dziećmi oraz materiałami promocyjnymi, a także dostęp do filmów instruktażowych.

Na podstawie tych materiałów w terminie od 15 września do 15 listopada 2015 r. zostaną przeprowadzone warsztaty, na których dzieci w twórczy sposób zinterpretują literaturę korzystając z takich form wyrazu jak film, animacja, plastyka czy teatr. Realizacja przedsięwzięcia pozwoli nie tylko na wzbogacenie księgozbioru, uatrakcyjnienie zajęć animacyjnych, ale też powinna przyciągnąć nowych czytelników. Do współpracy zapraszamy już dziś szkoły i przedszkola.