Scrapbooking – pasja i sposób na życie

16 czerwca – Filia Biblioteczna Nr 4 zorganizowała przemiłe spotkanie z utalentowaną scraperką Martą Turską – Grochocką, autorką bloga JaMajka. Zaproszony gość z ogromną pasją i zaangażowaniem opowiadał o swoim hobby, prezentując jednocześnie wybrane prace. Prace Pani Marty są bardzo kobiece, eleganckie i zegarmistrzowsko precyzyjne! Dokładność nie odejmuje im jednak nic z delikatności i lekkości. Ulubioną formą JaMajki są art journale, czyli artystyczne pamiętniki oraz niepowtarzalne kartki okolicznościowe. Dzięki tym pracom jest bardzo rozpoznawalna w środowisku polskich scraperek.

Scrapbooking – to forma sztuki, która daje twórcom nieograniczone pole wyrazu, nie ma, bowiem sztywnie określonych reguł, w związku, z czym każde dzieło jest unikatowe. Podstawowymi narzędziami wciąż pozostaje papier (i to zarówno ten biały, poprzez kolorowy aż po specjalne scrapowe wzory), nożyczki, ozdobne nity czy klej. Arsenał ten jest jednak stale wzbogacony o specjalistyczne akcesoria takie jak: stemple, pieczątki dekoracyjne, farby różnego rodzaju i coraz wymyślniejsze urządzenia np. do wycinania ramek. Uczestnicy spotkania otrzymali również ciekawe wskazówki o tym, jak zbudować blog i odnieść sukces w postaci rosnącej liczby osób odwiedzających i polecających stronę. W spotkaniu uczestniczyli zaprzyjaźnieni z Biblioteką czytelnicy.