Spotkanie autorskie z Katarzyną Kielecką

 

28 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lipnie w kameralnej atmosferze odbyło się spotkanie autorskie z Panią Katarzyną Kielecką. Pisarka pochodzi z Łodzi jest laureatką nagrody jury plebiscytu „Książki roku” serwisu Granice.pl., za powieść „Księżyc nad Vajont. Fala” (wydaw. Szara Godzina), stanowiącej pierwszy tom nowej dylogii autorki.

W jej twórczości można odnaleźć elementy obyczajowe, psychologiczne oraz kryminalne. Znakomicie łączy fakty z wątkami fikcyjnymi. Jej książki dostarczają wzruszeń, ale też nierzadko wywołują uśmiech na twarzy. Lekkie pióro i różnorodne słownictwo, często już niewykorzystywane w czasach obecnych, odróżniają ją od innych współczesnych polskich pisarek.

Na spotkaniu zdradzona została genezę powstania jej dwutomowej powieści:

„Księżyc nad Vajont”, Fala. Tom 1, Echo. Tom 2. W rozmowie, którą powodziła z autorką jej przyjaciółka Kamila Pietrzak przedstawiony został cały dorobek pisarski pani Katarzyny, zdradzając ciekawostki i anegdoty z jej „kolorowej” twórczości. Dziękujemy wszystkim za przybycie. Dziękujemy autorce za to, że zgodziła się spotkać z naszymi czytelnikami oraz miłośnikami swojej twórczości.

Książki Katarzyny Kieleckiej z autografem dostępne są w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lipnie.