Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie, jak co roku zaprasza mieszkańców do udziału w obchodach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. 24 kwietnia (poniedziałek), w godz.11:00-12:00 na ulicach naszego miasta będzie można spotkać lipnowskich bibliotekarzy, którzy zgodnie z tradycją rozdawać będą papierowe, ręcznie wykonane róże i książkowe upominki.

Czerwone róże będące symbolem tego święta oraz książki trafią do czytelników odwiedzających w tym dniu wypożyczalnię dla dorosłych – Biblioteki Głównej. W czytelni zostanie przeprowadzona lekcja biblioteczna dla uczniów kl.IV c ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Lipnie pt.” Lapbooki o tematyce patriotycznej”. 27 kwietnia oddział dla dzieci przygotuje lekcję biblioteczną dla uczniów kl.0 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Lipnie przebiegającą pod hasłem” Książka – magiczna przygoda”.
Wszystkim świętującym Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich składamy serdeczne życzenia, jak najlepszych wrażeń lekturowych i jak najczęstszego kontaktu z książką – pracownicy lipnowskiej biblioteki.