Wakacje 2015

Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do spędzenia zbliżających się wakacji w bibliotece Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, w każdy wakacyjny czwartek, w godz. od 9:00 – 13:00, z przerwą na śniadanie, w czytelni Biblioteki Głównej. Zapisy i oświadczenia zgody rodziców do pobrania w wypożyczalni dla dorosłych do 1 lipca.

Harmonogram zajęć:

  1. Zajęcia w czytelni. Program obejmować będzie: zajęcia plastyczne, integracyjne i manualne, konkursy czytelnicze, gry planszowe i ruchowe, głośne czytanie oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.
  2. Bezpłatny Internet. W godzinach otwarcia placówek bibliotecznych w okresie wakacyjnym od poniedziałku do piątku zapraszamy do korzystania ze stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do Internetu.
  3. Kącik Małego Czytelnika. W Kącikach Zabaw Małego Czytelnika w wypożyczalni dla dorosłych, Fili Nr 4 i oddziale dla dzieci udostępniane będą materiały plastyczne, gry planszowe, puzzle, zabawki, książki – zabawki. Dla małych artystów czekać też będą kolorowanki, flamastry i kredki.
  4. Letnia czytelnia przy fontannie. 7 sierpnia (piątek) zostanie zainaugurowana cykliczna akcja „Letnia czytelnia przy fontannie”. To zaaranżowana przestrzeń, w której zasiadając na leżaku można będzie zrelaksować się przy lekturze książek, zagrać w gry planszowe, wziąć udział w zajęciach plastycznych i konkursach czytelniczych. Czytelnia będzie zlokalizowana na Placu Dekerta. Leżaki udostępni Urząd Miejski w Lipnie. Zapraszamy w każdy wakacyjny piątek sierpnia, w godz. od 10.00-12.30.