Wakacje z Biblioteką

23 sierpnia odbyły się ostanie wakacyjne zajęcia w ramach akcji „Wakacje z Biblioteką”. Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie to miejsce edukacji nie tylko kulturalnej, ale i zdrowotnej. Świadczy o tym prelekcja na temat unikania zagrożeń związanych z przenoszeniem chorób przez owady, zwłaszcza kleszcze oraz różnego rodzaju uzależnień, przygotowana przez Katarzynę Marczewską pracownika odpowiedzialnego za promocję zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lipnie.


Na uczestników wakacyjnych zajęć czekała również wyjątkowa niespodzianka. Dzięki wsparciu finansowemu MCK w Lipnie mogliśmy wybrać się do restauracji „Czary mary” na pizzę. Dobry humor dzieciom dopisywał a pizza smakowała wyśmienicie. W każdy wakacyjny czwartek, w zajęciach organizowanych przez lipnowskich bibliotekarzy, uczestniczyła grupa 15 dzieci, w wieku 6-12 lat. Dzięki zaproponowanemu programowi, dzieci mogły wypełnić swój wolny czas twórczą, a przy tym przyjemną i wesołą zabawą. Uczestniczyły w zajęciach kreatywnych: malowały, kleiły, wycinały tworząc fantastyczne prace. Bibliotekarze przeprowadzili szereg zabaw z książką, zajęć plastycznych, konkursów oraz spotkań z ciekawymi ludźmi.
Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas, był czasem odpoczynku, radości i zabawy. Wierzymy, że dzieci nie zapomną o Bibliotece także w roku szkolnym. Składamy wyrazy wdzięczności ludziom dobrej woli, bez których te zajęcia nie mogłyby się odbyć.