Współpraca biblioteki publicznej i szkolnej

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, który przewiduje promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród uczniów oraz rozwijanie współpracy pomiędzy biblioteką publiczną a szkolną, biblioteka Zespołu Szkół w Karnkowie nawiązała partnerstwo z Miejską Bibliotekę Publiczną w Lipnie.

Agnieszka Lesiak bibliotekarz z oddziału dla dzieci Filii Bibliotecznej Nr 4 w Lipnie została zaproszona do Karnkowa, gdzie przeprowadziła lekcję biblioteczną, w której uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i przyłączyć się do wspólnej zabawy.

Uczniowie zostali zaproszeni na spotkanie z książką. Na zakończenie wszyscy otrzymali kolorowe naklejki, a poszczególne klasy dyplomy czytelnicze. Biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o nową, pięknie ilustrowaną książkę, dar od Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lipnie. Zarysem planu współpracy jest utrzymywanie systematycznego kontaktu bibliotekarzy szkolnych z bibliotekarzami biblioteki miejskiej w celu odnotowania stanu aktywności czytelniczej uczniów poza szkołą oraz promocja czytelnictwa poprzez organizację wspólnych wydarzeń kulturalnych.