XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – “Biblioteka – świat w jednym miejscu”

W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbędzie się pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie zaprasza Czytelników na szereg atrakcji.

W ramach „Tygodnia Bibliotek” odbędą się: wycieczki i lekcje biblioteczne, spotkanie z poezją Lipnowskiej Grupy Literackiej, spotkanie członków lipnowskiego koła SBP z okazji Dnia Bibliotekarza, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na portret Marii Konopnickiej z okazji 180 rocznicy urodzin. Poprzez różne formy działań – organizatorzy Tygodnia Bibliotek chcą ukazać bibliotekę jako istotny ośrodek informacji, zapewniający swobodny dostęp do wiedzy, a także przestrzeń zabaw, rozrywki. Biblioteka może być miejscem interesujących spotkań, imprez kulturalnych i naukowych, inspirujących przedsięwzięć. Ogłoszony zostanie „Tydzień bez kar”, czyli możliwość zwrotu przetrzymywanych zbiorów bez ponoszenia kar finansowych. Zwroty książek przyjmowane będą we wszystkich placówkach bibliotecznych.
Zapraszamy!