Bookcrossing inaczej nazywany uwalnianiem książek w lipnowskiej Bibliotece

Wzorem minionych lat 15 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Akcja Uwalniania Książek.  Bookcrossing zwany  uwalnianiem  książek,  polega na zostawianiu przeczytanych lektur w miejscach publicznych (park, pociąg, autobus, pub, teatr, uczelnia itp.), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, półki), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytania. Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie zaprasza mieszkańców do  włączenia się w tę akcję. Na czytelników w godz. od 10.00-12.00 przed budynkiem Biblioteki Głównej czekać będzie stół pełen książek, które można zabrać ze sobą, a po przeczytaniu przekazać dalej. Każdy może pozostawić własną książkę, którą chciałby się podzielić.

Pamiętajmy…
Bookcrossing to szansa dla osób, których nie stać na zakup często bardzo drogich książek, a także bardzo łatwy sposób na nawiązywanie nowych kontaktów. Czytajmy jak najwięcej i dzielmy się książkami z innymi. Książki żyją wtedy, kiedy są czytane.