Czesława Krystyna Chojnica w bibliotece

23 kwietnia na całym świecie organizowane są konferencje, debaty związane z książkami i czytelnictwem, uroczystości wręczania nagród literackich. Z tej okazji w lipnowskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Czesławą Krystyna Chojnicką, poetką, członkiem Lipnowskiej Grupy Literackiej. Krystyna Chojnicka jest autorką siedmiu publikacji.

Ostatni tomik poezji wydany w 2014 roku nosi tytuł „Esencja egzystencji”, w którym zawarte są wiersze o życiu, przemijaniu, miejscach i ludziach. W niecodziennym spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej nr 5,wraz z opiekunem, Haliną Wacławiak. Uczniowie z uwagą wysłuchali wierszy, został przeprowadzony błyskawiczny konkurs związany ze Światowym Dniem Książki. Zwycięzca otrzymał tomik poezji Pani Krysi ze specjalną dedykacją.