Ferie nie tylko z książką

Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie zaprasza dzieci i młodzież w wieku szkolnym do spędzenia ferii zimowych w sposób ciekawy i kreatywny. Na czytelników czekać będzie wiele atrakcji, między innymi: zajęcia plastyczne, literackie, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, gry planszowe oraz gry edukacyjne. Przewidziane jest zmierzenie się z różnymi technikami plastycznymi: malowanie farbami, wyklejanie bibułką, lepienie z plasteliny, tworzenie kolaży przy użyciu waty i styropianu.

W okresie ferii czytelnicy odwiedzający bibliotekę będą mogli korzystać z komputerów i bezpłatnego dostęp do Internetu.
Na najmłodszych czeka „Kącik Malucha” z bogatym zbiorem książek-zabawek, z malowankami i przyborami plastycznymi. Zajęcia odbywać się będą w czytelni, przy ulicy Piłsudskiego 22, w dniach: 19 lutego (czwartek) i 26 lutego (czwartek), w godz. 9.00 – 13.00, z przerwą na śniadanie. Zapisy do 13 lutego w wypożyczalni dla dorosłych. Gwarantujemy świetną zabawę, mnóstwo uśmiechu i dużo ciekawych książek. Dołącz do nas. Zapraszamy.

19 luty 2015 r.

1. 09: 00 – 11:30 – Małe ważne książeczki – zajęcia pobudzające dziecięcą wyobraźnię w wyrażaniu własnej tożsamości, inspirowane książką „Zabawny ptaszek” Jennifer Yerkes.
  2. 11:30 -12:00 – śniadanie dla uczestników zajęć.
  3. 12:00 – 13:00 – zajęcia literacko -plastyczne. Nie zabraknie również gier planszowych i zabaw integracyjnych.

26 luty 2015 r.

1. 09:00 – 11:30 – Umiem- Potrafię- pomogę – zajęcia z udzielania pierwszej pomocy poprowadzi pracownik firmy DRWAL BHP i P.POŻ. Celem zajęć będzie przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności udzielanie pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku oraz w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
  2. 11:30 – 12:00 – śniadanie dla uczestników zajęć.
  3. 12:00 – 13:00 – „Ciekawostki o książkach” – w programie gry, zabawy i zagadki.