Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

11 maja w Wypożyczalni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lipnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, pt. „Moje wspomnienia o Janie Pawle II” z okazji 10 rocznicy śmierci Papieża. Konkurs skierowany był do uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lipnie.

Cele konkursu to: kultywowanie pamięci o wspaniałym człowieku Janie Pawle II, rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi, a także rozbudzanie wrażliwości artystycznej. Jury starało się rzetelnie ocenić prace biorąc pod uwagę przede wszystkim zaangażowanie, pomysłowość oraz estetykę wykonania pracy i przyznało następujące miejsca:

Nagrody
I miejsce – Piotr Wilczyński, tytuł pracy „Tu wszystko się zaczęło…Szlakiem papieskim”,
II miejsce – Ewa Kacprzak, tytuł pracy „Mój Papież”,
III miejsce – Kazimierz Kubiatowski, tytuł pracy „Mój autorytet”,
IV miejsce – Adrian Terebiński, tytuł pracy „Mój Jan Paweł II”.

Wyróżnienia

Łukasz Bonkiewicz, tytuł pracy „Myślami jestem z Wami”,
Zbigniew Frymarkiewicz, tytuł pracy „Mentor- Jan Paweł II,
Marek Kuropatwa, tytuł pracy „Jan Paweł II”,
Małgorzata Modrzejewska, tytuł pracy „Jan Paweł II”,
Tomasz Pipczyński, tytuł pracy „Ojciec Święty”,
Karolina Zarębska, tytuł pracy „Jan Paweł II – portret”.

Uczestnicy konkursu plastycznego wzięli również udział w rozwiązywaniu krzyżówki i quizie wiedzy o Janie Pawle II, wykazując się niezwykłą znajomością faktów z życia Papieża. Za pięknie wykonane prace plastyczne uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Wręczenie nagród połączone było z otwarciem wystawy pokonkursowej. Prace uczestników konkursu można obecnie podziwiać na wystawie w wypożyczalni dla dorosłych.