Narodowe Czytanie „Trylogii” w Lipnie

W samo południe w sobotę ( 6 września) na Placu Dekerta w Lipnie odbyła się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie. Piękna, słoneczna pogoda zachęciła wielu mieszkańców do wyjścia z domu. Ulubione fragmenty powieści “Ogniem i mieczem”, “Potopu”, “Pana Wołodyjowskiego” Henryka Sienkiewicza zaprezentowali przedstawiciele władz samorządowych miasta, „ludzi pióra”, znane osoby z życia kulturalnego i społecznego. Zaintrygowani przebiegiem wydarzeń przechodnie przystawali, na dłuższą chwilę, by posłuchać fragmentów tekstów „Trylogii”.

Atrakcji było, co niemiara, od quizu ze znajomości cyklu powieści, konkursu plastycznego aż do możliwości ozdobienia przyniesionych egzemplarzy pamiątkową pieczęcią. Organizatorami wydarzenia były: Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie, Miejskie Centrum Kulturalne Lipnie oraz Urząd Miejski w Lipnie. W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania za udział w tak wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniu.

Fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza czytali:

1. Burmistrz Miasta Lipna – Pani Dorota Łańcucka.
2. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lipnie – Pan Jarosław Zabłocki.
3. Komendant Powiatowej Policji w Lipnie – Insp. Dariusz Garbarczyk.
4. Pani Dorota Marcinkowska – Lipnowskie Towarzystwo Kulturalne im. Poli Negri w Lipnie.
5. Pani Łucja Ozimek – emerytowany nauczyciel, „Zasłużony dla miasta Lipna”.
6. Pan Krzysztof Kowalewski – Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie.
7. Pan Michał Gromada- koordynator Przeglądu Twórczości Poetów Piosenki.
8. Pani Małgorzata Chojnicka – dziennikarz Nowości Lipnowskich.
9. Pani Krystyna Chojnicka – emerytowany nauczyciel, regionalista, poetka należąca do Lipnowskiej Grupy Literackiej.
10. Cecylia Górecka – ucz. kl. II. Z.S.T w Lipnie, najmłodsza poetka należąca do Lipnowskiej Grupy Literackiej.
11. Pani Krystyna Rykowska – Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Lipnie.
12. Pani Iwona Kowalska – Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie.
13. Pani Katarzyna Skarżyńska – mieszkanka Lipna.
14. Pani Anna Domeracka – mieszkanka Lipna.
15. Pan Roman Kowalski – Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie.