Spotkanie z autorem legend i bajek

17 stycznia biblioteka zaprosiła dzieci w wieku 6-12 lat do wspólnej zimowej zabawy. W programie ferii zimowych bibliotekarze zaplanowali: spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia plastyczne, kalambury, gry planszowe oraz śniadanie. Młodzi lipnowianie mieli okazją poznać dzieje legend związanych z ich rodzinnym miastem. Gościem biblioteki był Waldemar Panert- autor bajek i legend, związanych z Lipnem, członek Lipnowskiej Grupy Literackiej.

Nasz niezwykły gość czytał legendy i bajki, które stanowią część naszej kultury i tożsamości regionalnej. Po dyskusji, czym jest legenda i jakie są jej elementy rozpoznawalne w każdej opowieści, uczestnicy ferii zimowych mogli je zilustrować na zajęciach plastycznych. Miło spędzony czas w bibliotece na pewno pozostanie w pamięci dzieci i zachęci do czytania legend o rożnych zakątkach naszego kraju.