Szkolenie Fundacji Court Watch Polska

Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie zaprasza na szkolenie organizowane przez Fundację Court Watch Polska w ramach projektu „Stań przed sądem – przekonaj się sam!”, które poprowadzi aplikantka radcowska, Pani Kaja Siemiątkowska. Szkolenie obejmuje podstawowe informacje na temat polskiego sądownictwa, praw i obowiązków obywatela przed sądem, terminologii używanej w sądach i przygotowuje do udziału w programie badawczym „Obywatelskiego Monitoringu Sądów”, który Fundacja prowadzi z sukcesami od 4 lat.

Celem szkolenia jest włączenie w projekt osób starszych czy niebędących studentami, które mogłyby również realizować cele Fundacji i zaangażować się w działania dla polskiego wymiaru sprawiedliwości. Projekt Stań przed sądem – przekonaj się sam jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Więcej informacji na temat działalności Fundacji Court Watch Polska znajdą Państwo na stronie www.courtwatch.pl. Udział w szkoleniu jest bezpłatny – zajęcia można potraktować jako doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy o społeczeństwie. Zapisy przyjmowane są na stronie http://courtwatch.pl/dzialaj/zapisy/ lub na miejscu w bibliotece.

Szkolenie odbędzie się 24 września (środa) w godz. 11.30 – 13.00 w Sali Kameralnej MCK w Lipnie.