W trosce o bezpieczeństwo seniorów

18 marca z myślą o bezpieczeństwie osób starszych odbyło się spotkanie z cyklu „Bezpieczny Senior” zorganizowane przez lipnowską bibliotekę przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Lipnie oraz Polskim Związkiem Emerytów Rencistów i Inwalidów. Debatę poprowadzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, Komornik przy Sądzie Rejonowym w Lipnie Robert Damski oraz funkcjonariusze służby prewencji i wydziału kryminalnego.


W spotkaniu uczestniczyli: I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Tomasz Trawiński, Komendant Powiatowy Policji w Lipnie insp. Dariusz Garbarczyk oraz oficer prasowy KPP w Lipnie asp.szt. Anna Kozłowska. Wystąpieniom policjantów przysłuchiwali się; Starosta Lipnowski – Krzysztof Baranowski i Burmistrz Miasta Lipna – Paweł Banasik. Podczas spotkania przekazane zostały niezwykle ważne porady dotyczące bezpieczeństwa finansowego i majątkowego.
Omówiono przykłady oraz sytuacje z życia wzięte. Bardzo duży nacisk policjanci kładli na najbardziej popularne przestępstwa, które pojawiają się w ogólnopolskich statystykach, czyli oszustwa metodą „na wnuczka”. Na koniec uczestnikom wręczono ulotki, odblaskowe kamizelki i opaski. Mamy nadzieję, że udział w spotkaniu umożliwił seniorom poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa oraz metod postępowania w sytuacjach dla nich niebezpiecznych.