Wakacje? Odwiedź Bibliotekę!

Rok szkolny za nami, pora na wakacyjne podróże!! Spędzenie wakacji z książką często kojarzy się jedynie z wygodnym leżakiem na plaży i kryminałem pod ręką. Spotkanie z literaturą może być jednak znacznie ciekawszą przygodą. W lipnowskiej bibliotece każdy znajdzie dla siebie odpowiednią książkę, tym bardziej, że dokonaliśmy zakupu nowości wydawniczych. Czytelnicy odwiedzające Bibliotekę mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu i komputerów.

Dla osób, które pragną dowiedzieć się najświeższych informacji z prasy, swoje podwoje otwiera czytelnia. Do dyspozycji czytelników na miejscu dostępne są trzy tytuły czasopism: Gazeta Pomorska, Gazeta Wyborcza oraz CLI – Tygodnik Regionu Lipnowskiego. W Czytelni wyodrębniono księgozbiór regionalny, zbiory tomików poezji członków Lipnowskiej Grupy Literackiej oraz przewodniki turystyczno – krajoznawcze. Wiele atrakcji czeka też na naszych najmłodszych czytelników. 9 lipca rozpoczynamy zajęcia w ramach akcji „Wakacje w Bibliotece”. Naszym specjalnym gościem będzie oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lipnie: asp. szt. Anna Kozłowska.
Podczas zajęć zostanie przeprowadzony konkurs plastyczny i konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w czasie wakacji, oczywiście z nagrodami. Każde dziecko, które będzie miało ochotę spędzić dłuższą chwilę w Bibliotece, z pewnością zostanie mile zaskoczone mnogością naszych propozycji. Polecamy Kąciki Małego Czytelnika. Mogą z nich korzystać codziennie dzieci i rodzice. Biblioteka udostępnia na miejscu gry klasyczne, logiczne, przygodowe, edukacyjne, puzzle oraz zabawki. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lipna i regionu do odwiedzania Biblioteki i korzystania ze wszystkich naszych propozycji. Nie zapominajcie o nas – czekamy na Was!